6-9

Previous Next

Miś z filcu

Potrzebne:

dwa arkusze filcu, igła i nić, pisak, nożyczki, wypełnienie (poliestrowe do wypychania maskotek lub czyste ścinki materiałów lub włóczek), w przypadku korzystania z szablonu drukarka i papier, ewentualnie także mulina lub włóczka do wyszywania i ozdobienia maskotki

W bardzo prosty sposób możemy stworzyć własną maskotkę w postaci misia z filcu. Na złożonym arkuszu filcu (lub dwóch złożonych razem) rysujemy prostą sylwetkę misia (lub odrysowujemy ją z wydrukowanego i wyciętego szablonu; przygotowaliśmy dla Was taką przykładową sylwetkę tutaj >>).

Rysujemy misiowi usta, nos i oczy (łatwiej to zrobić przed wypchaniem). Składamy wycięte części prawą stroną do siebie (jeśli nasz filc akurat ma prawą stronę – najczęściej jest dwustronny) i zszywamy prawie na całym obwodzie (zostawiamy niewielki otwór do wypchania). Możemy w tym celu użyć ściegu za igłą lub stębnowego >>. Wypychamy misia przygotowanym wypełnieniem i zaszywamy pozostały otwór. Jeśli chcemy, by to miejsce zszycia było jak najmniej widoczne, dobrze jest użyć ściegu krytego. Na koniec możemy, choć nie jest to konieczne, doszyć misiowi włóczkowe włosy lub jakieś futerko i ubranka z materiału lub filcu.

Udanej zabawy!

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl