6-9

Previous Next

Wróżba andrzejkowa - listki na wodzie

Potrzebne:

miska z wodą, dwa listki mirtu lub innej rośliny, karteczki, długopis/ołówek

Do niskiej miski nalewamy wodę. Przygotowujemy listki mirtu. Jeśli ich nie mamy, możemy przygotować inne liście, mogą być nawet laurowe. Dziewczyna puszcza na wodzie dwa listki i obserwuje je. Jeśli listki zetkną się ze sobą, szybko wyjdzie za mąż.

Ponieważ nie każdy jest akurat młodą dziewczyną, wróżbę możemy urozmaicić, zmieniając zapytanie. Nie musi być ono o zawieranie małżeństwa, ale o spełnienie innych przyjemności czy marzeń. Na kartkach wypisujemy różne rzeczy, na przykład wyjście do kina czy na lody, wycieczkę albo wspólny wieczór z rodzicami przy grach planszowych. Każdy uczestnik zabawy losuje jedną kartkę z przyjemnością lub marzeniem, po czym puszcza dwa listki na wodę. Jeśli listki się złączą, życzenie szybko się spełni. Dla uatrakcyjnienia zabawy można pozwolić uczestnikom na jedno mocne dmuchnięcie, żeby nakierować listki na siebie.

Jeśli nie mamy pod ręką liści, można napisać kilka życzeń na oddzielnych karteczkach. Wszystkie karteczki wrzuca się do miski z wodą i obserwuje. Spełni się życzenie z tej karteczki, która pierwsza wypłynie na powierzchnię.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl