3-5

Previous Next

Skarbonka ze słoika

Potrzebne:

słoik z nakrętką, plastelina, farby plakatowe, klej kropelka lub inny mocny klej, nóż, ew. bibuła karbowana, papier kolorowy, guziki, cekiny, koraliki

W nakrętce trzeba nożem lub ostrym narzędziem zrobić otwór (łatwiej będzie poradzić sobie z plastikową), przez który będzie się dało wrzucać monety i złożone banknoty. To zadanie lepiej zlecić dorosłej osobie ze względu na ryzyko zranienia.

Następnie zabieramy się za ozdabianie skarbonki. Malujemy nakrętkę farbami plakatowymi. Aby farba dobrze pokrywała powierzchnię, lepiej nie rozcieńczać jej zbytnio wodą. Możemy pomalować całą nakrętkę jednym kolorem, a po wyschnięciu tej pierwszej warstwy domalować jakiś wzór innym. Jeśli w domu są zbędne kolorowe lakiery do paznokci, możemy ich użyć do dodatkowego udekorowania malunku. Odkładamy nakrętkę do wyschnięcia.

Teraz zajmiemy się słoikiem. Na szkle trzymają się gęste farby plakatowe i plastelina, możemy więc pomalować go lub wykleić w całości plasteliną, wymyślając przy tym kolorowe wzory. Jeśli użyjemy plasteliny, to dodatkowo można wykonać żłobienia patyczkiem, a na wierzch przykleić bibułę, papier kolorowy, cekiny, koraliki, guziki i inne ozdoby.

W naszym przykładzie słoik jest wyklejony od dołu do połowy wysokości plasteliną, a górna część została pomalowana farbami plakatowymi. Na dolnej części przyklejone są uformowane z plasteliny kulki oraz sznurek skręcony z żółtej krepiny

Na koniec możemy zakręcić słoik na stałe, żeby nikt nie mógł podbierać zawartości. W tym celu nakładamy odrobinkę mocnego kleju na gwint słoika (wystarczy po kropelce w 2-3 miejscach) i szybko zakręcamy słoik wcześniej przygotowana nakrętką. Nasza skarbonka jest gotowa. Od teraz możemy wrzucać monety i banknoty – warto wyznaczyć sobie konkretny cel oszczędzania.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl