Potrzebne:
szablon wiewiórki (dostępny tu >>), kolorowa kartka z bloku A4 na tło, nożyczki, klej introligatorski, ołówek, farby, pędzel, ścinki tkanin, stare gazety, resztki wełny lub muliny/kordonka, bibuła karbowana (krepina) w różnych kolorach, ew. ruchome oczka, małe szyszki, żołędzie
Szablon wiewiórki malujemy farbami na wybrany kolor. Po wyschnięciu farby wyklejamy go różnymi materiałami: tkaninami, wełną, nićmi, gazetami, bibułą, papierem kolorowym, małymi liśćmi, łuskami szyszek, ziarnami itp. My wykleiliśmy szablon bibułą, gazetą oraz tkaniną i wełną.
Wersja z bibułą
Najpierw przygotowujemy bibułę: wybrane kolory bibuły rozdzieramy na małe kawałki lub tniemy nożyczkami na kwadraty, a następnie zgniatamy te kawałeczki w palcach na kulki, które z kolei przyklejamy gęsto do szablonu. W ten sposób powstanie kolorowy kolaż z bibuły. Na koniec możemy nakleić ruchome oczko i nosek w postaci kuleczki z czarnej bibuły.
Wersja z gazetą
Kolorową lub czarno-białą gazetę drzemy palcami na małe kawałeczki. Następnie wyklejamy nimi szablon. Nie musimy całej powierzchni wyklejać idealnie gazetą – prześwitujące między kawałkami gazety tło również da to ciekawy efekt wizualny. Jeśli jakieś kawałki gazety wystają poza szablon, to przycinamy je nożyczkami. Na koniec malujemy oczko (lub przyklejamy ruchome).
Wersja z tkaniną i wełną
Różne kolory tkanin tniemy na małe kawałeczki i wyklejamy nimi tułów wiewiórki. Ogon wyklejamy pojedynczymi nitkami wełny w jednym lub kilku kolorach. Po tym przycinamy nożyczkami fragmenty tkanin i wełny, które wystają poza szablon wiewiórki. Rysujemy lub przyklejamy wiewiórce oczko.
Wersje z innymi materiałami
Przygotowując wiewiórkę, na pewno warto postawić na naturalne materiały, takie jak wspomniane powyżej liście, szyszki czy różnego rodzaju ziarna. Sposób wykonania będzie analogiczny do podanego dla bibuły.
Na koniec możemy przykleić gotowy szablon wiewiórki do kolorowej kartki i doczepić do łapki wiewiórki szyszkę lub żołądź.