10+

Previous Next

Wieniec na Wszystkich Świętych

Potrzebne:

cienki drut (np. florystyczny) lub sznurek, nożyczki, szczypce/kombinerki do przecinania drutu, gałązki z drzewa iglastego, jesienne liście (niewysuszone), gałązki z liśćmi, wysuszone jesienne kwiaty, ewentualnie wstążki, bibuła

Gałęzie drzewa iglastego układamy w kształt okręgu i łączymy ze sobą sznurkiem lub kawałkami drutu. Tak przygotowaną podstawę (bazę) możemy udekorować różnymi gałązkami, kwiatami, liśćmi. Z jesiennych liści da się uformować kwiaty jak z bibuły. Do takich kwiatów liście nie mogą być wysuszone, gdyż się pokruszą i połamią. Najlepsze są świeżo opadnięte liście, które przy złożeniu na pół nie łamią się.

Na jednym ze zdjęć jest pokazana instrukcja, jak można zrobić kwiatka z liści. Wybrany liść składamy na pół spodnią częścią do środka, po czym go zwijamy w rulonik. Końcówkę rulonika można zawinąć w dół. Tak powstanie środek kwiatka, na który możemy nawinąć kolejny złożony liść w innym kolorze. Ostatni listek nie musi być zwijany, może być dany pod spód jako kielich/łódeczka, w którym będzie umieszczony kwiat. Tak przygotowane kwiaty z liści przymocowujemy do wieńca za pomocą sznurka lub drucika.

Zależnie od dostępności materiałów i planowanej trwałości wieńca możemy też użyć wstążek florystycznych (na kokardy), bibuły i innych materiałów plastycznych.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl