6-9

Previous Next

Kolorowy piasek

Potrzebne:

piasek, sitko, pojemniczki, farby plakatowe, szklana butelka lub słoik, woda, coś do mieszania

Piasek przesiewamy na drobnym sitku w celu oddzielenia grubszych ziaren, kamyczków i śmieci. Przesiany piasek dzielimy na tyle porcji, ile chcemy uzyskać kolorów. Jedna porcja może pozostać niebarwiona. Do pozostałych porcji piasku dodajemy farbę. Najlepsze będą farby plakatowe w tubkach. Można też użyć barwników spożywczych. Razem z farbą trzeba dodać do piasku odrobinkę wody, żeby kolor równomiernie się rozprowadził. Mieszamy dokładnie piasek z rozcieńczonym barwnikiem i odstawiamy do wyschnięcia, najlepiej na słońcu. Czasami odstawiony piasek trzeba przemieszać, bo na wierzchu może tworzyć się skorupa.

Szklane naczynie dokładnie myjemy i zdejmujemy z niego naklejki (jeśli są). Gdy kolorowy piasek całkiem wyschnie, może być konieczne ponowne przesianie go przez sitko, ponieważ podczas wysychania mogą się w nim utworzyć grudki. Wsypujemy go warstwami – naprzemiennie kolorami – do naczynia. Możemy to robić tak, by poszczególne warstwy piasku były z jednej strony grubsze, a z drugiej cieńsze – w ten sposób uzyskamy ciekawszy efekt wizualny.

Szklane naczynie wypełnione barwnym piaskiem będzie piękną ozdobą wnętrza; może też stanowić wspaniałą pamiątkę z wakacji nad morzem.

Zapisz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl