6-9

Previous Next

Laurka wykonana w technice quillingu

Potrzebne:

papier kolorowy ksero lub kartki techniczne, klej wikolowy lub PVA, nożyczki, ołówek, kredki/mazaki

Laurkę wykonamy metodą quillingu. Jest to trójwymiarowa technika tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt spiralki i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Elementy ze spiralek przygotowane w ten sposób są najczęściej naklejane na przygotowaną wcześniej powierzchnię tak, że powierzchnia zwiniętego paska jest prostopadła w stosunku do powierzchni podłoża.

Jedną kartkę techniczną w wybranym kolorze składamy na pół. Na okładkę laurki możemy nakleić kartkę w innym kolorze. Brzeg tej naklejonej kartki może być wcześniej obcięty naokoło w efektowny sposób – poszarpany ręcznie lub pocięty we wzorki nożyczkami.

Teraz możemy zaprojektować pozostałe elementy na okładkę laurki. Z kartek technicznych wycinamy paski o szerokości około 5 mm i skręcamy je w spirale. Jeśli jest taka potrzeba, to w odpowiednim miejscu spiralkę zginamy, by uzyskać załamanie. Przygotowane spiralki przyklejamy do wcześniej przygotowanej laurki zgodnie z wymyślonym projektem. W taki sposób da się wykleić kwiaty, motyle, serca, spirale i inne elementy. Brakujące elementy na kartce możemy domalować kredkami czy mazakami.

Tą metodą można wykonywać kartki na różne okazje, zaproszenia, podziękowania.

Zapisz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl