6-9

Previous Next

Laurka na Dzień Mamy

Potrzebne:

kolorowy blok techniczny, papier kolorowy, papier dekoracyjny, pianka dekoracyjna, ołówek, klej, nożyczki, kredki/mazaki/farby, brokat w pisaku lub do posypywania, sznureczki, tasiemki, wstążki i inne elementy do dekoracji

Kolorową kartę z bloku technicznego składamy na pół. W ten sposób powstanie rozkładana karta/laurka. W środku możemy przykleić kartkę z życzeniami, własnoręcznie zrobionym rysunkiem.

Na okładce tworzymy kolorową laurkę okazyjną. Różne kwiatki lub inne kształty wycinamy z pianki dekoracyjnej lub innego papieru i odpowiednio przyklejamy na okładce. Pewne elementy z papieru zamiast wycinać nożyczkami możemy wydzierać palcami – uzyska się ciekawy efekt papieru porwanego, jak to widać na pierwszym zdjęciu. Na tak przygotowanym białym pasku można zrobić napis „Dzień Mamy” lub inny. Możemy okładkę laurki dodatkowo ozdobić brokatem, wstążkami, sznurkami, guzikami. Pewne elementy możemy domalować kredkami, mazakami czy farbami.

W taki sposób możemy przygotować laurki na różne okazje: Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Babci i Dziadka, kartki imieninowe, urodzinowe, świąteczne. Tak samo można przygotować zaproszenia, podziękowania.

Zapisz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl