3-5

Previous Next

Polowanie z nagonką

Potrzebne:

plansza do młynka >>, 10 pionków (3 jasne i 7 ciemnych), dwóch graczy

Plansza do młynka składa się z 24 pól rozmieszczonych na bokach trzech kwadratów różnej wielkości (duży, średni i mały), z których każdy kolejny jest umieszczony w poprzednim.

Zaczynając grę, każdy z graczy ustawia swoje pionki w odpowiednich miejscach, jak to jest pokazane na pierwszym zdjęciu. Zaczyna ten, kto ma ciemniejsze pionki.

W grze gracz dysponujący ciemnymi pionkami stara się utworzyć tzw. „młynek”, przesuwając za każdym razem w swojej kolejce pionek o jedno pole na sąsiednie wolne miejsce. Młynki z początkowego ustawienia nie liczą się. Młynek to ustawienie trzech swoich pionków na tej samej linii, poziomo lub pionowo, na trzech sąsiednich polach połączonych odcinkami – przykład jest pokazany na ostatnim zdjęciu.

Przeciwnik dysponujący jasnymi pionkami stara się uniemożliwić osiągnięcie celu „ciemnym” pionkom za pomocą skoków swoimi pionkami, blokując przy tym przeciwnika. Należy zwrócić uwagę, że ciemne pionki mogą się tylko przesuwać wzdłuż linii, natomiast jasne mogą przeskakiwać dowolnie.

Jeżeli po piętnastu ruchach „ciemnymi” pionkami nie uda się zamknąć młynka, to przegrywają, jak uda im się – zwyciężają.

Zapisz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl