10+

Previous Next

Bombka z papierowych kółek 2

Potrzebne:

papier kolorowy, cyrkiel/szklanka do odrysowania kółek, ołówek, nożyczki, klej, wstążka/nitka do zawieszenia

Z kolorowego papieru wycinamy 24 kółka o średnicy około 10 cm. Każde wycięte kółko odpowiednio zginamy: na pół, rozkładamy, na krzyż, rozkładamy, odwracamy i znów zginamy na pół, rozkładamy, zginamy na krzyż i rozkładamy. Powstanie w ten sposób osiem zgięć – średnic koła.

Boczki kółek wpychamy do środka. Następnie wkładamy bokami złożone elementy jedne w drugie, jak to pokazano na zdjęciach. Powierzchnie styku smarujemy klejem i sklejamy. W ten sposób powstaje koło sklejone z ośmiu elementów. Koło odwracamy na drugą stronę i sklejamy klejem części, które odstają. Musi powstać płaskie koło.

Z pozostałych wyciętych kółek sklejamy dwa kolejne koła w taki sam sposób. Tak powstałe trzy koła sklejamy ze sobą jedno na drugim tak, by linie zgięć pokrywały się ze sobą. Na środku przyklejamy wstążkę do zawieszenia. Po tym sklejamy złożone na pół górne koło, tworząc półkulę. Odwracamy figurę i w taki sam sposób sklejamy dolne koło. Linia złożenia górnego koła musi się pokrywać z linią złożenia dolnego koła. W ten sposób otrzymujemy zawieszkę na choinkę w postaci pięknej, trójwymiarowej kuli.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl