0-1

Previous Next

Jesienna sesja zdjęciowa

Potrzebne:

aparat fotograficzny

Jesień jest wspaniałą porą na spacer – jego walory opisaliśmy w tym artykule >>. Podczas pięknej słonecznej pogody usychające liście mają mocniejsze, intensywniejsze kolory jesieni. Wtedy warto całą rodziną wybrać się na spacer do lasu lub do parku i wziąć ze sobą aparat fotograficzny.

Dzieciom pozwalamy na spontaniczną zabawę. Uwielbiają szurać nogami po liściach i bawić się nimi – rzucać liśćmi w inne osoby, wskakiwać na hałdy liści, zakopywać się w nich, zbierać bukiety liści. Podczas takiej zabawy wychodzą piękne zdjęcia pamiątkowe, gdyż dzieci są wtedy szczęśliwe, mają na buzi piękne uśmiechy lub nawet śmieją się głośno. Mogą też specjalnie pozować do zdjęć. A jeszcze lepsza zabawa jest, jak dołączą się do niej dorośli. Kto nie chciałby zakopać w liściach taty czy mamy?

Jesienią możemy znaleźć wiele jesiennych skarbów: kasztany, żołędzie, jarzębina i inne owoce. Z tych owoców i liści układamy kompozycje na ziemi i pozujemy z nimi do zdjęć. Na wesoło można położyć każdemu kasztana lub szyszkę na głowie. Warto też w ogródku zebrać jesienne owoce i warzywa i przygotować dodatkowe eksponaty: kosze wiklinowe, narzędzia do pracy w ogrodzie czy specjalne stroje, na przykład historyczne. Wtedy całą rodziną urządzamy sesję rodzinną na dworze, jak w profesjonalnym studiu fotograficznym. Piękne zdjęcia wychodzą z wielkimi pomarańczowymi dyniami czy z czerwonymi jabłkami. Panie i dziewczynki mogą się przebrać w strojne suknie, a panowie i chłopcy – w garnitury. Jesienią wspaniale udają się też sesje plenerowe z okazji ślubu, chrzcin lub innych uroczystości rodzinnych.

Jesienny spacer jest również okazją, by poobserwować przyrodę. O tej porze roku trwają przygotowania do zimy. Zwierzęta zbierają zapasy, a niektóre gatunki szykują się do zimowego snu. Część ptaków odlatuje do ciepłych krajów. Kolorowe liście tworzą barwne dywany w lasach i parkach. Dojrzewają owoce. Warto te obserwacje uwiecznić na zdjęciach, korzystając z ostatnich ciepłych dni i południowego słońca lub podziwiając wyjątkową aurę mglistych poranków i urokliwych, barwnych zmierzchów.

Później w domu wspólnie całą rodziną oglądamy takie zdjęcia i wybieramy najlepsze, które chcielibyśmy wywołać na papierze fotograficznym o różnych formatach. Gotowe zdjęcia wkładamy do rodzinnych albumów lub oprawiamy w ramki i wieszamy na ścianie lub stawiamy na półce. Po latach przyjemnie jest wspólnie oglądać stare pamiątkowe fotografie.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl