Recenzje

Previous Next

Kieszonkowe puzzle Goki - krokodyl i klaun

Kilka dni temu otrzymaliśmy do przetestowania ciekawe zabawki – kieszonkowe puzzle w kształcie krokodyla i klauna. Na pierwszy rzut oka przypominają one popularną zabawkę logiczną, magicznego węża. Jak on, składają się z ciągu pojedynczych elementów-puzzli. Są jednak wykonane z innego materiału i odmiennie połączono poszczególne elementy.

Prezentowane zabawki marki Goki zostały wyprodukowane przez niemiecką firmę Gollnest & Kiesel KG. Pierwsze wrażenia po wyjęciu zabawek z opakowania są pozytywne. Żywa, mocna kolorystyka cieszy oko, zachęca dziecko do wzięcia zabawki do ręki. Poszczególne części wykonano z wysokogatunkowego drewna i powleczono impregnatami bezpiecznymi dla dziecka, na bazie wody. W dotyku są miłe i gładkie. 15 elementów układanki połączono ze sobą jak korale, elastyczną gumką o okrągłym przekroju, dość ciasno, aby można było je wyginać na wszystkie strony i przekręcać względem siebie na różne sposoby. Przekręcanie puzzli jest tym łatwiejsze, że wielkość i kształt poszczególnych puzzli dobrano odpowiednio do możliwości manualnych małych rączek. Zabawce można więc nadać różne kształty. Na czubku głowy (i krokodyla, i klauna) koniec gumki zawiązano, tworząc zawieszkę, dzięki której zabawkę można doczepić do plecaka czy ozdobić nią ścianę.

Taka konstrukcja świetnie rozwija sprawność rąk dziecka. Dodatkowym atutem jest wielkość zabawki: poręczne wymiary pozwalają nie tylko na przyjemne układanie, ale też na bezproblemowe przenoszenie zabawki w plecaczku dziecka czy torebce mamy, tak by umiliła długą jazdę autobusem albo czekanie w kolejce. Zabawka z pewnością może też wzbudzić zainteresowanie innych dzieci i na przykład ułatwić nawiązanie nowej znajomości.

Producent zapewnia bezpieczeństwo i najwyższą jakość swoich produktów. Dobiera materiały doskonałej jakości od sprawdzonych dostawców. Gotowe zabawki są badane i testowane pod kątem bezpieczeństwa zarówno w wewnętrznym laboratorium firmy, jak i przez zewnętrzne, niezależne instytucje odpowiedzialne za regularne monitorowanie standardów jakości.

Opisywana przez nas zabawka jest zalecana od 4 lat, ale da dużo radości także starszym dzieciom. To produkt wysokiej jakości w zdecydowanie przystępnej cenie. Można zakupić ją tutaj >>.

Układanka jest pomysłowa, estetycznie wykonana i świetnie rozwija kreatywność, motorykę małą i zmysł dotyku.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl