6-9

Previous Next

Mapet z trawą

Potrzebne:

skarpeta lub rajstopy, grunt, nasiona trawy, nożyczki, igła, nici, guziki lub gotowe oczy do ozdoby, talerzyk lub miseczka, woda

Do skarpety wsypujemy większą część czystego gruntu. Resztę gruntu mieszamy z nasionami trawy i wsypujemy do skarpety w tym miejscu, gdzie mapet ma mieć włosy. Skarpetę zawiązujemy grubą nicią. Tak związaną skarpetę dajemy na talerzyk w taki sposób, by część gruntu z nasionami była u góry. Wiązanie skarpety chowamy na dole. Formujemy skarpetę tak, by uzyskać głowę mapeta. W odpowiednim miejscu przyszywamy guziki jako oczy lub przyklejamy gotowe oczy. Kolorową nicią wyszywamy kształt buzi.

Do talerzyka wlewamy wodę i odstawiamy tak przygotowanego mapeta w ciepłe miejsce do kiełkowania. Należy go podlewać. Gdy nasionka trawy wykiełkują, ustawiamy talerzyk z mapetem do światła i zmieniamy co jakiś czas jego położenie tak, aby trawa rosła równomiernie.

W ten sposób możemy przygotować dowolne zwierzątka i postacie. Może to być jeżyk, gdzie trawa będzie kolcami czy też lew, gdzie trawa będzie bujną grzywą. Dodatkowe efekty można uzyskać za pomocą wzorzystych skarpetek.

Zapisz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl