3-5

Previous Next

Limbo

Potrzebne:

linka, sznurek lub skakanka

Jest to zabawa ruchowa dla minimum trzech osób. Dwie osoby rozciągają między sobą linkę i trzymają ją jak najwyżej. Pozostałe osoby muszą przejść pod linką tak, by jej nie dotknąć. Jeżeli uda się to wszystkim uczestnikom, osoby trzymające linkę obniżają ją na niższy poziom. Po ponownym przejściu pod linką bez dotykania jej przez wszystkich uczestników znów obniża się linkę na niższy poziom. Im niższy poziom linki, tym przejście pod nią jest trudniejsze.

Jeśli w zabawie biorą udział tylko trzy osoby, wtedy osoba, która przy przechodzeniu pod linką dotknie jej, zamienia się z osobą trzymającą linkę. W przypadku większej liczby osób uczestnik, któremu nie uda się przejść, odpada z gry.

Jest to świetna zabawa na imprezach tanecznych, balach karnawałowych dla dzieci, weselach. Wtedy dodatkowo uczestnicy przechodzą pod linką, tańcząc. Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień, można zamiast linki zastosować tyczkę czy długi kij od miotły i stabilnie podeprzeć ją z dwóch stron. Wtedy, jeśli osoby przechodząca pod tyczką dotknie jej, to ją strąci.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl