3-5

Previous Next

Dyrygent

Potrzebne:

nie potrzeba specjalnych rekwizytów

Dyrygent to zabawa dla dużej grupy. Spośród uczestników jest wybierana jedna osoba, która będzie zgadywać, kto jest „dyrygentem”. Ta osoba wychodzi za drzwi lub do innego pomieszczenia, żeby nie słyszała w tym czasie pozostałych uczestników zabawy. Wtedy pozostali wybierają spośród siebie jedną osobę, która zostaje „dyrygentem”.

Pierwsza wybrana osoba wraca do uczestników i staje w środku koła, natomiast pozostali siadają w kole na podłodze lub na ustawionych krzesełkach. Zadaniem pierwszej osoby jest zgadnięcie, kto z uczestników jest „dyrygentem” grupy. Zadaniem „dyrygenta” jest pokazywanie rękami, jak się gra na jakimś instrumencie i ciągłe zmienianie tych instrumentów na kolejne tak, by osoba na środku nie odgadła, kto jest „dyrygentem”. Pozostali uczestnicy mają naśladować „dyrygenta” tak, by go nie wydać osobie zgadującej.

Jeśli osoba zgadująca nie trafi (za pierwszym razem), wychodzi ponownie na zewnątrz, a uczestnicy wybierają wśród siebie kolejnego „dyrygenta”. Jeśli zgadująca dobrze trafi na „dyrygenta”, to „dyrygent” wchodzi na miejsce osoby zgadującej.

Zapisz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl