3-5

Previous Next

Pociąg z rolek

Potrzebne:

rolki po papierze toaletowym, farby, pędzel, tektura, dziurkacz, nożyczki, sznurek/kordonek, klej „Magic”, papier kolorowy, ruchome oczka, nakrętki od butelek lub kartonów

Malujemy farbami kilka rolek i odstawiamy do wyschnięcia. Po wyschnięciu jedną rolkę rozcinamy tak, by uzyskać dwie części o różnej długości – kabina 2/3 rolki i komin 1/3 rolki. Te części przyklejamy odpowiednio do kolejnej pomalowanej rolki tak, by uzyskać kształt lokomotywy. Z przodu lokomotywy otwór rolki możemy zakleić kolorowym papierem i na nim zrobić buzię – nakleić lub namalować oczy, buzię. Na kabinie możemy dokleić wycięte z kolorowego papieru okna, tak samo na pozostałych rolkach jako wagony pociągu.

Następnie przygotowujemy koła. Możemy je wyciąć z tektury, pomalować lub wykleić papierem kolorowym. Możemy jako koła użyć nakrętki po butelkach plastikowych czy kartonach po mleku lub sokach. Przygotowane koła przyklejamy do lokomotywy i pozostałych rolek jako wagony.

Dziurkaczem robimy w odpowiednich miejscach dziurki, przez które przewlekamy sznurek. W ten sposób łączymy lokomotywę z wagonami i uzyskujemy pociąg.

Zapisz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl