3-5

Previous Next

Grzyby i drzewa z rolek

Potrzebne:

rolki po papierze toaletowym, farby/mazaki, plastelina, papier kolorowy, wysuszone liście, nożyczki, klej

Z rolek tworzymy pnie dla drzew i nóżki dla grzybów. Rolki malujemy farbami w odpowiednim kolorze lub obklejamy kolorowym papierem – pnie drzew na brązowo, a nóżki grzybów na brązowo lub żółto, albo biało dla muchomorów.

Z brązowego i czerwonego papieru wycinamy kółka, które nacinamy raz wzdłuż promienia koła. Z tak wyciętych kół sklejamy dla grzybów kapelusze. Na kapeluszu muchomora możemy namalować farbami białe kropki, zrobić je z plasteliny lub przykleić białe kółka wycięte z papieru. Tak przygotowane kapelusze przyklejamy do nóżek z rolek.

Koronę drzew możemy przygotować na kilka sposobów. Do rolek możemy włożyć wysuszone liście lub liście z papieru >>, tworząc w ten sposób bukiet liści. Koronę możemy też przygotować z papieru. Z zielonego papieru wycinamy kształt korony drzewa. Na tej koronie możemy namalować liście farbami lub mazakami, przykleić malutkie liście wycięte z kolorowego papieru lub przykleić liście zrobione z plasteliny. Tak przygotowane korony przyklejamy do pni.

Można też zrobić trawę. Z zielonego papieru wycinamy szeroki pasek. Z jednej strony nacinamy go nożyczkami tak, by utworzyć grzebień. Tak przygotowane paski naklejamy na dolną część pni drzew i nóżek grzybów.

Zapisz

Wszystkie prawa zastrzeżone 2017© zabawyzdzieckiem.pl